Хмель Станіслав Іванович

08 січня 2021 року після тривалої і важкої хвороби пішов з життя викладач кафедри патологічної фізіології, кандидат медичних наук, доцент

Хмель Станіслав Іванович

Станіслав Іванович з честю і гідністю пройшов свій життєвий шлях.

Народився він 28 травня 1950 року в Дніпропетровській області. Мати Станіслава Івановича – вчителька школи села Виводово, батько – ветеринарний лікар.

Після закінчення середньої школи Станіслав Іванович у 1967 році вступив на санітарно-гігієнічний факультет Дніпропетровського медичного інституту, після п᾽ятого курсу, продовжив навчання на військово-медичному факультеті Куйбишевського медичного інституту.

Від 1974 року старшим лейтенантом медичної служби він розпочав військову кар᾽єру в місті Каунасі, в Литві, в якості військового лікаря, далі були 4 роки служби в м.Канськ, Красноярського краю. Повернувшись до родини у Каунас, продовжив військову службу, як викладач військової кафедри Каунаського медичного інституту.

Восени 1992 року розпочався вивід ЗС СРСР з Литви, після відновлення статусу незалежності цієї республіки, майор Хмель С. І. мав можливість повернутись та продовжити службу в Україні. Від того часу до тепер Станіслав Іванович продовжив службу у ЗСУ як викладач та 5 років як заступник начальника військової кафедри Дніпропетровської медичної академії.

Науковий та інтелектуальний потенціал Станіслава Івановича сприяли тому, що він, виконавши наукові дослідження, написав роботу, яка після захисту в травні 1999 року була ухвалена як робота на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. У 2005 році йому було присвоєне наукове звання доцента.

Після 42 років військової служби, в званні полковника медичної служби Станіслав Іванович пішов у відставку, а після закриття кафедри медицини катастроф продовжив викладацьку роботу на кафедрі патологічної фізіології ДЗ «ДМА».

За час роботи в академії Станіслав Іванович виконував багато різних завдань і доручень на рівні кафедри та факультету, і завжди з високою відповідальністю та професіоналізмом.

Колеги і студенти завжди ставилися до Станіслава Івановича з великою повагою і намагалися вчитися його самодисципліні і раціональній вимогливості.

Крім науково-педагогічної та громадської діяльності він був зразком в сімейному житті та в стосунках з колегами.

Колектив кафедри патологічної фізіології ДЗ «ДМА» глибоко сумує з приводу смерті прекрасного педагога, вченого, чоловіка і батька.

Пам'ять про Станіслава Івановича назавжди залишиться в наших серцях.

Висловлюємо глибоке співчуття рідним, близьким і друзям покійного.

Світла пам’ять!