Студентський науковий гурток

кафедри патологічної фізіології

Відповідальний за СНГ кафедри патологічної фізіології - д. мед. н., проф. Колдунов В. В.

Староста гуртка - студентка ІІ медичного факультету, 4 курс, Земляна Вікторія

План засідань 2020-2021.doc
Протоколи засідань СНГ 2020-2021.doc

2020-2021 навчальний рік

Студентський науковий гурток кафедри патологічної фізіології продовжує свою роботу, відтепер – в онлайн-форматі. Засідання 2020-2021 навчального року відбуваються за допомогою платформи Google Meet, яка вже добре відома викладачам і студентам медичної академії.

Весняний семестр 2021

Дефицит витамина В12 у вегетарианцев.pptx
Прокрастинация.pptx

Осінній семестр 2021

Грудень 2020

Проведення наукової конференції спільно з СНТ кафедр патологічної анатомії і судової медицини, педіатрії 2 та педіатрії 3 та неонтології на тему: «Спадкові порушення обміну речовин».

Темою грудневого засідання студентського гуртка стала «Екстрасистолія» - доповідачі Петряник Софія 3 курс, 2 мед.фак., 7-б гр., та Тишков Олександр 3 курс, 2 мед.фак., 7-а гр. В сучасному світі захворювання серцево-судинної системи знаходяться на першому місці у причинах смерті населення – тому досить важливо знати якомога більше про цю групу захворювань. Доповідачі приділили достатньо уваги етіології, патогенезу та лікуванню. Також було достатньо інформативно побачити як різні види екстрасистолій виглядають на ЕКГ. Важливу частину було приділено на профілактику екстрасистолій.

Экстрасистолия.ppt

Листопад 2020

Темами засідання студентського гуртка в листопаді стали - «CRISPR – Cas 9 в лікуванні онкології», «Нервова анорексія» та «Патогенез лихоманки» - доповідачі Афанасьєва Поліна Романівна 1 мед. фак., 3 курс, 4-а гр. , Кіндра Марія 2 мед. фак., 7-б гр., 3 курс та Шовкопляс Варвара, 1-б група, 1 мед. фак., 3 курс. На засіданні було обговорено важливу роль, яку посідає онкологія серед усіх захворювань у світі. Доповідач ретельно пояснив усім учасникам про CRISPR – Cas 9, та яка його роль в лікування онкозахворювань. Наступна доповідь пояснила, що таке нервова анорексія, які її причини та патогенез. Велика частина доповіді була присвячена поширеності даного захворювання серед молоді у світі , а також лікуванню цього захворювання та його ускладнень. Не оминули також профілактику та першу допомогу . Остання доповідь була присвячена найпоширенішому симптому при ГРВІ – лихоманці: її етіології, патогенезу та лікуванню. В умовах сучасної епідемії досить важливо знати як зарадити цьому недугу, як правильно корегувати температуру хворим.

CRISPR - Cas 9 в лікуванні онкології.pptx
Гарячка.pptx
Нервная анорексия.pptx

Жовтень 2020

Темами жовтневого засідання студентського гуртка стали – «Венозна тромбоемболія під час COVID – 19» та «Патогенез коматозних станів» та «Порушення вуглеводного обміну» - доповідачі Стрельченя Олеся 1 мед.фак.,1-б гр., 3курс, Безугла Аліна, 6-б гр., 2 мед. фак., 3 курс, Ткач Анастасія 3 курс, 1мед. фак., 2-Б гр. На засіданні було обговорено причини та наслідки ускладнення у вигляді тромбоемболії - після COVID- 19. В умовах сучасної пандемії було досить важливо дізнатися більше про патогенез коронавірусної інфекції. Під час другої доповіді всі дізналися та поглибили свої знання про види , етіологію та патогенез коматозних станів. На засіданні було детально розглянуто методи лікування та надання першої допомоги. Доповідач ретельно пояснив основи профілактики для цих станів. Останньою доповіддю стало – узагальнення про причини, лікування та наслідки хвороб, які пов’язані з порушенням вуглеводного обміну. Для всіх учасників, без винятку стало дуже доцільно повторити профілактику цим небезпечним захворюванням.

Венозная тромбоэмболия при COVID-19.pptx
Патогенез коматозных состояний.pptx
Порушення вуглеводного обміну.pptx

Вересень 2020

Темою вересневого засідання студентського гуртка стала – «Висотна хвороба. Гірська хвороба» - доповідач Жбанчик Таїсія Дмитрівна ( 2 мед.фак. , 3 курс, 6-б гр.). Студентам та викладачам було цікаво дізнатися про цей досить поширений патологічний стан , його патогенез та першу допомогу . Досить велика частина доповіді була присвячена причинам виникнення гірської хвороби. Також досить детально було обговорено профілактику цього небезпечного стану. По закінченню доповіді, студенти задавали питання по темі засідання, на які отримали вичерпні відповіді.

Усі учасники гуртка були задоволені онлайн-зустріччю і висловили подяку за те, що студентська наукова діяльність триває, незважаючи на тимчасові карантинні обмеження.

Висотна і гірська хвороби.pptx